Magunkról

Alapítás

A Szegedért Alapítványt 1989. július 4-én alapította az akkori városi tanács és 7 gazdálkodó szervezet 9,2 millió forint alapítói vagyonnal.

A szervezet céljai és tevékenysége

Az alapítvány fődíjával és kuratóriumi díjaival elismeri Szeged város hazai és nemzetközi hírnevét gazdagítók, öregbítők életútját és teljesítményét.

Pályázati támogatásokkal járul hozzá tudományos kutatásokhoz, művészeti tevékenységhez, külföldi tanulmányutakhoz, kongresszusok szervezéséhez, a városhoz kötődő kiadványok megjelentetéséhez, s más értéket hordozó kezdeményezések megvalósításához.

Tanácsadással, képzéssel, információkkal segíti a Csongrád megyei nonprofit szervezetek működését.

Felépítés

A Szegedért Alapítvány legfőbb szerve az Ügyvezető Kuratórium, amely mellett 3 szakkuratórium tevékenykedik: a Tudományos Kuratórium, a Művészeti Kuratórium és a Társadalmi-Állampolgári Kuratórium.

Az Ügyvezető Kuratóriumban a város kiemelkedő gazdasági szervezetei, a kuratóriumokban a tudományos, a művészeti élet és a tömegkommunikációs eszközök jeles képviselői foglalnak helyet, ők döntenek a díjakról és a támogatásokról.

Az alapítványt az Ügyvezető Kuratórium tagjaiból évente választott soros elnök vezeti.

Az operatív tennivalókat az alapítvány titkársága végzi.

Díjak, díjazás

A Szegedért Alapítvány díjait a város polgáraitól és közösségeitől érkező ajánlások alapján ítéli oda. Az erről szóló felhívás általában minden év október végén – november elején jelenik meg az alapítvány honlapján. Az Ügyvezető Kuratórium az alapítvány fődíját, a három szakkuratórium egy-egy szakkuratóriumi díjat ítél oda minden évben.

A díjak átadására minden év márciusában az egykori szegedi nagyárvíz napjához a város újjászületéséhez kötődően kerül sor a Szegedi Nemzeti Színházban rendezett gálaműsor keretében.

Pályázati támogatások

Az alapítvány támogatásait egyéni és kollektív pályázatok alapján ítélik oda a szakkuratóriumok. A pályázási feltételeket tartalmazó felhívás általában egy időben jelenik meg a díjakról szóló felhívással minden év őszén. A pályázati időszak január elején lezárul. Általában 100 és 200 ezer forint közötti támogatásban részesül egy-egy nyertes pályázat.

Támogatók

A 8 alapítóhoz már több mint 150 támogató csatlakozott. Az újabb bevételekből - a törzsvagyon érintetlenül hagyása mellett - az alapítvány három évtizedes működése során több mint 350 millió forintot fordított céljai megvalósítására.

Közhasznúság

A Szegedért Alapítványt a Csongrád Megyei Bíróság 1998. január 1-től közhasznú szervezetként nyilvántartásba vette. A Szegedi Törvényszék 2014. január 31-i végzésével ezt megerősítette.

Adataink

Szegedért Alapítvány

6720 Szeged, Klauzál tér 7. Fszt. 13.

Bankszámla számok:

10102842-14239517-00000008