A Szegedért Alapítvány felhívása a 2024. évi díjakra és támogatásokra

Kuratóriumi díj Szeged Múzsája
  1. A Szegedért Alapítvány 2024-ben 35. alkalommal ismeri el díjaival azon személyiségek tevékenységét, akik kiemelkednek a város szellemiségének alakításában, tudományos, kulturális, művészeti és társadalmi életének gazdagításában, értékei megóvásában, akik hírt és megbecsülést szereznek Szeged városának.

Az alapítvány a következő díjakat adományozza:

1. A Szegedért Alapítvány fődíja 500 ezer forint pénzjutalommal. A fődíj adományozásának célja olyan személyiség életútjának elismerése, akinek eredményei Szeged városának fejlődését szolgálják, aki a városért múlhatatlant alkot, akinek hírneve a várost gazdagítja.

2. A Szegedért Alapítvány Tudományos Kuratórium Szőkefalvi-Nagy Béla díja; a Művészeti Kuratórium Gregor József díja; a Társadalmi-Állampolgári Kuratórium Debreczeni Pál díja 250-250 ezer forint pénzjutalommal. A kuratóriumi díjak adományozására alapul szolgálhat minden egyedi alkotás, eredmény a következő területekről:

• tudományos kutatások és alkalmazásaik,

• publicisztika és közélet,

• a művészetek minden ága,

• olyan elismerésre méltó emberi teljesítmények, amelyek nem sorolhatók e kategóriákba, de méltánylásuk összhangban áll az alapítvány eszméjével.

A fődíj és a kuratóriumi díjak átadására - az előzetes tervek szerint - ünnepélyes keretek között 2024. március 9-én kerül sor a Szegedi Nemzeti Színházban.

A Szegedért Alapítvány ügyvezető és szakmai kuratóriumai felkérik a szegedi jogi és magánszemélyeket, közösségeket, hogy tegyenek javaslatot az ismertetett alapítványi díjak adományozására.

Az ajánlásokat az itt letölthető ajánlólapon, papíralapon vagy elektronikus formában (az ajánlólapot kitöltve, kinyomtatva, aláírva, szkennelve) lehet benyújtani 2024. január 22-éig az alapítvány titkárságához (6720 Szeged, Klauzál tér 7. fszt. 13. – Wagner Udvar vagy szegedert.alap@invitel.hu).

2. A Szegedért Alapítvány pályázatot hirdet 2024. évre a város társadalmának alakításában, tudományos, művészeti, kulturális életének gazdagításában, hagyományainak ápolásában, értékeinek megóvásában kiemelkedően tevékenykedő szegedi polgárok és közösségeik részére.

A pályázattal elnyerhető támogatási formák:

• Egyének, kutató- és alkotócsoportok, művészeti közösségek Szeged város érdekeit szolgáló kimagasló tevékenységének támogatása.

• Szeged város rangját, hírnevét emelő rendezvények, konferenciák támogatása.

• A városhoz kapcsolódó művészeti alkotások, kötetek, kiadványok megjelentetésének támogatása.

• Az alapítvány 3 szakmai kuratóriuma egyenként 1,5 - 1,5 millió forint, összesen 4,5 millió forint támogatást ítél oda. Egy támogatás maximális összege 250 ezer forint lehet. A kellően megalapozott igényeket ennek figyelembevételével kérjük megfogalmazni.

Pályázni az itt letölthető pályázati űrlapon lehet, amelyet papíralapon vagy elektronikus formában (a pályázati űrlapot kitöltve, kinyomtatva, aláírva, szkennelve) kérünk benyújtani az alapítvány titkárságára. Egy pályázó kizárólag egy pályázatot adhat be. A 2024. január 22-éig beérkező pályázatokat a kuratóriumok 2024. február 28-áig bírálják el, a támogatott pályázatok listája nyilvánosságra kerül.

A 2024. január 22. után érkező ajánlásokat és pályázatokat a kuratóriumok nem értékelik.

Szeged, 2024. november

Szegedért Alapítvány